ЗАВОД

ПРОДУКЦІЯ

ПОСЛУГИ

ДОВІДКА

КОНТАКТИ

Замовлення бетону:

+38 (0342) 71-41-10
+38 (067) 342-42-21

м. Івано-Франківськ, вул. Симона Петлюри, 10

карта проїзду

Бетон

Якість бетону

Міцність бетону

Догляд за бетоном

Бетоном (франц. beton, від лат. bitymen – смола) називають штучний кам'яний матеріал, отриманий в результаті твердіння ретельно перемішаної і раціонально підібраної суміші в'яжучого, води і заповнювачів, а також при необхідності спеціальних добавок. Бетони – композиційні матеріали з конгломератною структурою, що включає цементний камінь і заповнювачі.

Цементний камінь служить у бетоні матрицею, а заповнювачі є дисперсною фазою. Особливе значення має контактна зона, що забезпечує зчеплення між матрицею і середовищем.

Хімічно активними компонентами бетону є цемент і вода, що після перемішування утворюють пластичне тісто здатне в результаті фізико-хімічних процесів переходити у твердий стан, утворюючи при цьому цементний камінь. Заповнювачі займають 80-90% об'єму бетону і виконують активну роль у процесах структуроутворення, твердіння і формування властивостей бетону. Цементний камінь здатний твердіти і набирати міцність при температурі не нижче -10°С. При підвищених температурах хімічні реакції між цементом і водою прискорюються, у результаті чого процес твердіння бетону відбувається більш інтенсивно.

Цементний камінь зв'язує між собою зерна заповнювачів, що утворюють твердий каркас бетону. Заповнювачі бувають природного чи штучного походження.

Усі компоненти бетону повинні відповідати вимогам технічних умов і державних стандартів.

Поліпшенню і регулюванню властивостей бетонів, економії цементу сприяють різноманітні добавки.

Важливою властивістю бетонної суміші є пластичність. Саме завдяки пластичності бетонної суміші виготовляють вироби різноманітної і складної форми. Сучасні способи ущільнення й укладання бетонної суміші дають можливість виготовляти вироби різного призначення, а при з'єднанні бетону з арматурою – залізобетонні вироби, що мають підвищену міцність не тільки при стиску але і при виникненні напружень розтягу і вигину.

Цементний бетон є основним будівельним матеріалом, чому сприяє те, що він в основному складається з найбільш розповсюдженої місцевої сировини – піску і щебеню (гравію), у широкому діапазоні може змінювати свої властивості при регулюванні складу і структури, є високотехнологічним і дозволяє виготовляти вироби і конструкції різноманітного призначення, що мають необхідні технічні показники і високу довговічність.

 

 

 

© ДП «ЗАВОД ЯКІСНИХ БЕТОНІВ»

 МонолітТрансБуд, 2014